Boat Race Uuusikaupunki 18. ja 19.6.2011 tulokset 

Tulosta tästä 18.6.2011 tulokset pdf-muodossa

Tulosta tästä 19.6.2011 tulokset pdf-muodossa

Kiitos kilpailijoille!   Kiitos talkooporukalle!   Tapaamme jälleen vuonna 2012!

 
 
LÄHTÖ  
Radan pituus: 14:11  
Lauantai 18.6.2011 12,2 MPK Ajanotto Maalilinja
KIERROSAJAT
Nimi Team Seura Vene luokka tunnus 1   2   3   4   5   Ajoaika Sijoitus
Seppo Reinikainen               Juha Pirhonen Offshore Team Tincan Porvoon Moottorivenekerho Argo Cat 17 3B B-33 0:12:54   0:27:07   0:41:52   0:57:25       0:57:25 1
Teemu Suikka                   Mika Rikkonen Kyläniemi Racing Team Finnish Offshore Club Argo Cat 17 3B B-50 0:14:24   0:29:47   0:45:27   1:01:25       1:01:25 2
Tapio Tiihonen                   Kauko Kaartinen 10-10 Racing Team Imatran Venekerho Argo Cat 17 3B B-10 0:14:47   0:32:23   0:50:07   1:05:50       1:05:50 3
Jyrki Tikka                     Leo Häkkinen   Imatran Venekerho Argo Cat 17 3B B-68 0:16:38   0:33:38   0:50:30   1:07:17       1:07:17 4
Sulho Lind                    Laila Tupakka Team SuRa Finnish Offshore Club Argo Cat 17 3B B-11 0:13:36   0:28:39   0:44:02   0:59:46         5
Jyrki Perokorpi                    Ari-Pekka Anttila   Porvoon Moottorivenekerho Argo Cat 17 3B B-8                       DNF
Marcus Johnson                     Thomas Holmström   Potkuri 67 Twister 24 3C C-101 0:09:27   0:19:16   0:29:54   0:39:43   0:49:33   0:49:33 1
Ilkka Landen                     Jussi Myllymäki Landen Offshore Racing Salon Pursiseura Twister 24 3C C-13 0:09:44   0:20:10   0:30:43   0:41:16   0:51:42   0:51:42 2
Ari Nurminen                    Esa Nurminen Hurjamarine Finnish Offshote team P9R 3C C-116 0:11:05   0:23:53   0:37:07   0:50:57         3
Nikolaus Laine                     Joakim Blomqvist Navis Offshore Racing Team Guarana Motor Sälskap Argo 16 V-50 J-62 0:17:47   0:37:26   0:57:28           0:57:28 1
Tomi Huuhka                      Ville Viljakainen Team J86 Salon Moottorivenekerho Argo 16 V-50 J-86 0:18:49   0:43:34                 2
Risto Lindström                   Juha-Matti Valmunen Lindström Racing Team Uudenkaupungin Purjehdusseura Yamarin 600 BR V-150 Z-70 0:12:56   0:27:02   0:41:14   0:55:43       0:55:43 1
Tom Vuorihovi                    Niko Repo Dragon Racing Team Porvoon Moottorivenekerho Tintorera V-150 Z-5 0:13:24   0:27:35   0:41:54   0:56:13       0:56:13 2
Joakim Nyberg                     Peter Sundström   Ingå Båtklubb OMP V-150 Z-30 0:14:21   0:29:21   0:44:20   0:59:10       0:59:10 3
Niilo Seliö                    Aki Palin Mad Croc Porvoon Moottorivenekerho Yamarin 600 BR V-150 Z-6 0:13:20   0:36:53   1:15:18             4
Dennis Westerholm                     Jan Willamo Dennis Racing Team Porvoon Moottorivenekerho Hotshot 21 V-150 Z-72 0:12:29   0:30:24                 5
Peter Wentsel                  Michael Bussman Dragon Racing Team Porvoon Moottorivenekerho Bat One V-300 X-81 0:11:01   0:22:59   0:34:57   0:46:48       0:46:48 1
 
 
 
LÄHTÖ  
Radan pituus: 12:00  
Sunnuntai 19.6.2011 13,6 MPK Ajanotto Maalilinja
KIERROSAJAT
Nimi Team Seura Vene luokka tunnus 1   2   3   4   5   Ajoaika Sijoitus
Tapio Tiihonen                   Kauko Kaartinen 10-10 Racing Team Imatran Venekerho Argo Cat 17 3B B-10 0:11:59   0:24:03   0:36:14   0:48:42       0:48:42 1
Seppo Reinikainen               Juha Pirhonen Offshore Team Tincan Porvoon Moottorivenekerho Argo Cat 17 3B B-33 0:12:12   0:24:51   0:37:42   0:50:44       0:50:44 2
Sulho Lind                    Laila Tupakka Team SuRa Finnish Offshore Club Argo Cat 17 3B B-11 0:14:09   0:28:31   0:42:48   0:56:41       0:56:41 3
Jyrki Tikka                     Leo Häkkinen   Imatran Venekerho Argo Cat 17 3B B-68 0:15:18   0:30:34   0:45:32   1:00:59       1:00:59 4
Jyrki Perokorpi                    Ari-Pekka Anttila   Porvoon Moottorivenekerho Argo Cat 17 3B B-8 0:15:38   0:31:53   0:48:02   1:04:02       1:04:02 5
Teemu Suikka                   Mika Rikkonen Kyläniemi Racing Team Finnish Offshore Club Argo Cat 17 3B B-50                       DNS
Marcus Johnsson                     Tomas Holmström   Potkuri 67 Twister 24 3C C-101 0:09:19   0:19:08   0:28:59   0:38:51   0:48:37   0:48:37 1
Ilkka Landen                     Jussi Myllymäki Landen Offshore Racing Salon Pursiseura Twister 24 3C C-13 0:09:40   0:19:43   0:29:48   0:39:50   0:49:49   0:49:49 2
Ari Nurminen                    Esa Nurminen Hurjamarine Finnish Offshore team P9R 3C C-116 0:11:25   0:23:49   0:35:13   0:46:26   0:57:40   0:57:40 3
Nikolaus Laine                     Joakim Blomqvist Navis Offshore Racing Team Guarana Motor Sälskap Argo 16 V-50 J-62 0:19:11   0:39:07   0:58:59           0:58:59 1
Tomi Huuhka                      Ville Viljakainen Team J86 Salon Moottorivenekerho Argo 16 V-50 J-86 0:19:41                     DNF
Dennis Westerholm                     Jan Willamo Dennis Racing Team Porvoon Moottorivenekerho Hotshot 21 V-150 Z-72 0:12:23   0:25:21   0:38:13   0:51:02       0:51:02 1
Tom Vuorihovi                    Niko Repo Dragon Racing Team Porvoon Moottorivenekerho Tintorera V-150 Z-5 0:13:08   0:26:41   0:40:02   0:53:30       0:53:30 2
Risto Lindström                   Juha-Matti Valmunen Lindström Racing Team Uudenkaupungin Purjehdusseura Yamarin 600 BR V-150 Z-70 0:13:24   0:27:26   0:41:18   0:55:10       0:55:10 3
Joakim Nyberg                     Peter Sundström   Ingå Båtklubb OMP V-150 Z-30 0:14:23   0:29:03   0:43:37   0:58:07       0:58:07 4
Niilo Seliö                    Aki Palin Mad Croc Porvoon Moottorivenekerho Yamarin 600 BR V-150 Z-6                       DNS
Peter Wentsel                  Michael Bussman Dragon Racing Team Porvoon Moottorivenekerho Bat One V-300 X-81 0:12:28   0:25:26   0:38:19   0:51:05       0:51:05 1